گشت و گذار در یالتا

بسیاری از مسافران شهر مسحور کریمه را با آفتاب داغ ، سواحل شگفت انگیز ، طبیعت زیبا و بناهای معماری بی نظیر مرتبط می دانند. این افکار کاملاً درست است. یالتا برای کسانی که می خواهند در یک مکان زیبا و عاشقانه استراحت کنند یک شهر فوق العاده است. یالتا محبوب ترین و معروف ترین تفرجگاه کریمه است. این شهر بندری زیبا است که از یک قرن پیش شروع به جذب مسافران سایر کشورها کرده است.

دیدنی های روسیه  یالتا

جاهای توریستی روسیه یالتا

 

تفرجگاه باشکوه ، بناهای معماری شهری ، کاخ های مرمت شده و کلیساهای ارتدکس ، موزه های جالب و پارک های سبز نه تنها در اوج فصل شنا بلکه تقریباً در تمام طول سال محبوب هستند.

 

یکی از قابل تشخیص ترین نمادهای کریمه و جذابیت اصلی Big Yalta قلعه لانه پرستو است که در یک صخره عمودی 40 متری واقع شده است. نه تنها قلعه زیبا به نظر می رسد زیبا ، بلکه همچنین اطراف آن ، که بیش از یک بار به مناظر فیلم های ماجراجویی شوروی تبدیل شده اند.

دیدنی های کریمه روسیه یالتا

 

تنوع تفریحی در یالتا برای کودکان همچنین از جاذبه های آبی پارک آبی آتلانتیدا ، موزه موضوعی کودکان در فضای باز Glade of Tales Tales و Zoo Fairy Tale Yalta که شامل حدود 120 گونه حیوانات از سراسر جهان است. برخی از حیوانات اهلی باغ وحش را می توان با خرید غذای ویژه از کارمندان تغذیه کرد.

 

دیدنی های کریمه یالتا

 

جاهای توریستی کریمه یالتا روسیه

 شهر یالتا در روسیه تور یالتا

 

تور کریمه روسیه یالتا

 

باغ گیاه شناسی نیکیتسکی (NBS) یکی از قدیمی ترین باغهای گیاه شناسی در جهان است که در سال 1811 تاسیس شد. این یک پژوهشکده بزرگ با مشخصات بیولوژیکی و کشاورزی و یک جاذبه گردشگری محبوب است این باغ در مجاورت یالتا ، در دهکده نیکیتا ، در ساحل دیدنی دریای سیاه واقع شده است

باغ گیاه شناسی نیکیتسکی بزرگترین مخزن در روسیه از نظر تنوع گونه ای محصولات زراعی در جنوب کشور است: بیش از 11000 گونه و انواع هلو ، سیب ، گلابی ، خرمالو ، آلو و همچنین انجیر و زیتون در اینجا پرورش می یابد. این باغ علاوه بر میوه ، به دلیل دارا بودن انواع گیاهان دارویی و گلها نیز معروف است. در طول سال ، درهای آن برای بازدید کنندگان باز است و نمایشگاه ها تغییر می کنند: در بهار - معروف "رژه لاله" ، در تابستان - نمایشگاه گل رز و عصا ، در پاییز - "توپ گل داودی".

کارمندان باغ گیاهشناسی نیکیتسکی - گیاه شناس و پرورش دهنده ، اکولوژیست ، دانشمندان خاک و کارگران باغبانی. در کل - بیش از 800 نفر ، که در میان آنها دانشمندان جوان در حال دفاع از پایان نامه های خود  بر اساس باغ هستند باغ گیاه شناسی دارای 12 بخش علمی است ، یک موزه ، قدیمی ترین کتابخانه کریمه نیز در اینجا واقع شده است. همچنین برای توریست های باغ یک اتاق مزه دار وجود دارد  که بازدید کنندگان می توانند محصولات ایجاد شده از محصولات میوه (عسل ، مربا ، مواد غذایی ، کمپوت ، چای) را امتحان کنند.

 

مکانهای دیدنی روسیه یالتا

مکانهای دیدنی روسیه یالتا      جاهای دیدنی روسیه  دیدنی های یالتا

 

کاخ لیوادیا

کاخ لیوادیا در سواحل جنوبی کریمه و نه چندان دور از شهر یالتا واقع شده است. این بنا برای تفریح ​​خانواده امپراتوری ساخته شده استسه نسل از رومانوف ها تعطیلات تابستانی را در این کاخ گذراندند. چشمگیرترین وقایع تاریخی و سرنوشت مردم قرن بیستم با آن در ارتباط است. در طول یک قرن ، به او نقشهای مختلفی اعطا شد: محل سکونت خانواده رومانف ، آسایشگاه ، بیمارستان ، شماره ایالت ایالتی شماره 1 کاخ به طور مکرر میزبان جلسات و همایش های بین المللی بود. امروز درهای کاخ لیوادیا برای همه باز است.

مکانهای دیدنی و موزه در روسیه

دیدنی های روسیه شهر یالتا

 

کاخ موزه در یالتا دیدنی های روسیه

 

 

کاخ یوسوپوف

کاخ یوسوپوف در دهکده کرهیز در قلمرو ساحل جنوبی شبه جزیره کریمه واقع شده است. این سازه منحصر به فرد از نظر معماری با مساحت 9.5 هکتار است. در پارک کاخ می توانید مجسمه های نفیسی از سنگ مرمر و برنز و همچنین بسیاری از نمونه های گیاهی مشاهده کنید.

دیدنی های روسیه مکانهای دیدنی در شهر یالتا

کاخ موزه در یالتا روسیه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید