اثرات استرس روی پوست

استرس می تواند بر کل بدن ، از جمله مو ، ناخن و پوست شما تأثیر بگذارد. از آنجا که استرس بخشی از زندگی است ، آنچه مهم است نحوه رسیدگی به آن است.

استرس چگونه بر پوست تأثیر می گذارد استرس باعث ایجاد یک واکنش شیمیایی در بدن شما می شود که پوست را حساس تر و واکنش پذیر می کند. همچنین می تواند باعث بهبودی در مشکلات پوستی شود .

آیا تاکنون متوجه شده اید که هنگام استرس ، بیشتر جوش می زنید. این امر به این دلیل است که استرس باعث می شود بدن شما هورمون هایی مانند کورتیزول تولید کند ، که به غدد موجود در پوست شما می گوید روغن بیشتری

تولید کنند. پوست روغنی بیشتر مستعد آکنه و سایر مشکلات پوستی است.

استرس همچنین می تواند: مشکلات پوستی را بدتر کند. به عنوان مثال ، استرس می تواند پسوریازیس ، روزاسه و اگزما را تشدید کند. همچنین می تواند باعث بروز کهیر و انواع دیگر بثورات پوستی شود و باعث شعله ور شدن

تاول های تب شود .

در مراقبت روزانه از پوست خود دقت کنید. اگر استرس دارید ، از کارهای روزمره خود که می تواند مشکلات پوستی را تشدید کند کم کنید.

همچنین مشکل داشتن با پوست خود میتواند استرس زا باشد. بعضی از افراد نسبت به اینکه چطور به نظر می رسد ، احساس بدی می کنند و این باعث استرس بیشتر می شود.

اگر مشکلی دارید که بهبود نیافته یا مجدداً برمی گردد ، در مورد نحوه برخورد با استرس تجدید نظر کنید

۸ راه برای کاهش اثرات استرس بر روی پوست شما :

احتمالاً شما نمی توانید از استرس به طور کامل دوری کنید ، اما می توانید راه هایی برای بهتر مدیریت کردن آن را امتحان کنید. این روشها را امتحان کنید:

از پوست خود غافل نشوید. مواظب آن باشید ، حتی اگر خسته هستید یا استرس دارید.

به طور منظم ورزش کنید . برای پوست و بقیه بدن هم مفید است

برای خودتان وقت بگذارید کاری انجام دهید که از آن لذت ببرید ، حتی اگر تنها 10 دقیقه وقت داشته باشید. حمام کنید یا کتاب بخوانید

پیاده روی

تکنیک های مدیریت استرس مانند تمرین های تنفسی ، یوگا ، مدیتیشن یا تصاویر بصری را تمرین کنید.

به اندازه کافی خوابیدن. هر شب هفت تا 8 ساعت ایده آل است

نه گفتن را آسان کنید. برای پایین آوردن استرس ، تعیین محدودیت ها و محدودیت ها مناسب است.

با یکی صحبت کنید. از یک دوست یا یک متخصص حرفه ای پشتیبانی بخواهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید