تبادل لینک

خرید بک لینک متنی یا بنر

خرید رپورتاژ آگهی در رسانه های مرتبط

فعالیت در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توئیتر و …

ساخت پروفایل در سایت و فروم های معتبر

کامنت گذاری در سایت های مرتبط ( معمولا نوفالو هستند)

یکی از شیوه های موثر افزایش بازدید و افزایش رتبه در موتورهای جستجوگر برای وب سایت ها و وبلاگ ها استفاده از تبادل لینک با سایر سایت ها می باشد. در تبادل لینک سه طرفه شما لینک سایت A را در سایت خود قرار می دهید در عوض سایت B لینک شما را در سایت خود قرار می دهد. در تبادل لینک دوطرفه هماه سایت A لینک شما را در سایت خود قرار می دهد. گوگل اعتبار کمتری برای لینک های دوطرفه درنظر می گیرد.

تبادل لینک سه طرفه برای مدیران سایت ها و یا وبلاگ ها فرصتی بسیار مناسب فراهم می کند تا رنکینگ خود را افزایش دهند. شاید در گذشته تبادل لینک دو طرفه تا حدودی حائز اهمیت بوده اما در حال حاضر موتورهای جستجو اهمیت چندانی به این کار نمی دهند. این نوع لینک دهی برای دریافت رتبه بالاتر بین دو آدرس متقابل صورت می گرفت اما تبادل لینک سه طرف که هم اکنون ارزش خود را به اثبات رسانده است بین سه آدرس انجام می شود. این نوع تبادل بین سایت های تازه تاسیس و سایت هایی که رتبه و بازدیدکنندگان بالایی دارند اتفاق می افتد. برای اینکه یک سایت جدید بتواند با سایتی که رتبه آن بالاست تبادل لینک کند، در ابتدا باید لینک آن سایت را در صفحه اصلی خود قرار دهد، سپس با اعلام این کار، لینک سایت جدید در صفحه لینکدونی سایت رتبه بالا قرار خواهد گرفت. در واقع می توان گفت، سایتی که رنک آن بالاست سود خواهد برد اما این نوع لینک دهی برای سایت تازه تاسیس که رتبه چندانی ندارد نیز بی تاثیر نمی باشد. تبادل لینک با سایت های برتر ممکن است با پرداخت هزینه همراه باشد اما در هر صورت هر چه در سایت های دیگر بیشتر لینک داده شود، ربات های جستجوگر از طریق لینک های مختلف وارد سایت شده، در نتیجه محتوای آن سایت زودتر از حد معمول توسط موتورهای جستجو دیده خواهد شد. به زبان ساده تر، تنها چند دقیقه زمان لازم است تا مطالب منتشر شده در سایت قابل سرچ در گوگل باشند.

بک لینک یکی از واژه های پر استفاده در دنیای سئو است. بک لینک، لینکی ورودی از یک سایت به یک سایت دیگر وب است. وقتی یک صفحه وب به هر صفحه ایی پیوند داده شود به آن بک لینک گفته می شود. یک صفحه با پیوند های بیشتر تمایل به رتبه بالاتر و بهتر دارد. Link Juice: وقتی یک صفحه وب به یک مقاله یا یک Home Page پیوند داده می شود به آن Link Juice گفته می شود. این پیوند باعث بهبود رتبه مقاله می شود و همچنین اعتبار دامنه (Domain Authority) را افزایش می دهد. وب سایت می تواند با تگ no-follow یک Link Juice را متوقف کند. پیوند های no-follow: وقتی وب سایتی به وب سایت دیگر پیوند داده می شود، و در آن از تگ no-follow استفاده شده است، این پیوند برای رتبه بندی موثر نمی باشد. در واقع این تگ به این معناست که وب سایت شما اعتبار این پیوند یا وب سایت را تایید نمی کند. پیوندهایdo-follow : به طور پیش فرض تمام پیوند از این نوع هستند که نشان دهنده یک link juice است. Linking Root Domains: به بک لینک هایی گفته می شود که به وب سایت از یک دامنه خاص می آید. حتی اگر یک وب سایت از یک دامنه 10 لینک داشته باشد باز هم تنها یک linked root domain در نظر گرفته می شود.

برای بهبود رنک و رتبه سایت یا وبلاگ تان باید به موارد زیر دقت کرده و تک تک آنها را عملی نمائید: اولین قدم برای اینکه سایت یا وبلاگ شما توسط گوگل و بینگ در ردیف سایت های با ارزش قرار گیرند، داشتن مطالب مناسب، هم از نظر ساختار و هم از محتوا می باشد. بدون داشتن محتوای مفید سایت یا وبلاگ شما شاید چند ماه یا حتی یک سال در صفحه اول یا دوم گوگل برای کاربران سرچ کننده نمایش داده شوند، ولی مطمئن باشید که بدون توجه به محتوا به زودی از صفحات نخست گوگل به صفحات انتهایی انتقال خواهید یافت. دومین قدم برای بهبود رتبه سایت و وبلاگ در گوگل و الکسا، رعایت اصول سئو می باشد که به طور جداگانه به آن خواهیم پرداخت. سومین قدم برای اینکه صفحات سایت و وبلاگ شما در ازای سرچ و جستجوی کاربران در جایگاه مناسبی قرار گیرند ساختن لینک (لینک بیلدینگ) می باشد. لینک بیلدینگ به دو صورت داخلی (ارجاع مناسب صفحات سایت و وبلاگ شما به یکدیگر)، و خارجی (وجود لینک هایی از سایت ها و وبلاگ های دیگر به سایت و وبلاگ شما) با پیگیری شود.

بک لینک ها می توانند به طور موثری به رتبه یک وب سایت تاثیر بگذارند. بک لینک به معنای رای اعتماد یک وب سایت به وب سایت شما است. موتورهای جستجو همیشه در حال خزیدن در بین صفحات وب هستند تا اطلاعات آن ها را فهرست و رتبه بندی کنند. و زمانی که یک کاربر عبارتی را جستجو می کند، از دیتابیس موتور جستجو است که بهترین گزینه ها به کاربر نمایش داده می شود، یعنی اطلاعاتی که قبلا گرد آوری شده است. کار بک لینک ها این است که به موتورهای جستجو می گویند که فلان وب سایت مورد اطمینان آنها است و به نوعی با اعتبار است. از این رو موتورهای جستجو می تواند از وب سایتی به وب سایت دیگر بروند تا صفحات و سایت های جدید را بیابند. بنابراین، داشتن بک لینک های مناسب باعث اعتبار وب سایت نزد موتورهای جستجو شده و همچنین وب سایت یا محتویات آن زودتر وارد فهرست موتورهای جستجو می شود.